Cała Prawda O Tym Jak uczyć bhp (a Której Sprzedawcy Ci Nie Powiedzą) - o ppoż

Pulsar BHP

Szkolenia BHP w formie online

Współcześnie w krajach cywilizowanych dostęp do internetu jest konieczny w wielu aspektach życia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w firmach i przedsiębiorstwach stawia się na rozwiązania zdalne. Wyjątku nie stanowi także firma działająca

Cała Prawda O Tym Jak uczyć bhp (a Której Sprzedawcy Ci Nie Powiedzą) - o ppoż Pulsar BHP
w branży BHP oferując przedsiębiorcom szkolenia BHP online. Internetowa forma kursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy posiada wiele zalet i stanowi atrakcyjną ofertę dla wielu osób. Sam kurs BHP jest przeprowadzany za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej, do której mają dostęp uczestnicy szkolenia z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy online składa się z prezentacji multimedialnych, które zapoznają uczestników kursu z istotnymi informacjami. Na końcu każdej lekcji mogą znajdować się pytania kontrolne, które weryfikują zaznajomienie się z danym materiałem. Jak większość szkoleń BHP, tak i szkolenie online może być połączone z samokształceniem się uczestników. Kurs BHP kończy się zdaniem odpowiedniego egzaminu.


Dokumentacja w postępowaniu powypadkowym

W niemal każdej pracy, mimo zachowania wszelkich zasad i przepisów związanych z bezpieczeństwem, może zdarzyć się jakiś nieszczęśliwy wypadek. W sytuacji wypadku, który miał miejsce podczas pracy, obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie odpowiedniej dokumentacji powypadkowej. Firma działająca w branży BHP oferuje pomoc w postępowaniu powypadkowym zajmując się sporządzaniem dokumentacji oraz instruowaniem pracodawcy, jakie kroki należy podjąć w kolejnych etapach postępowania powypadkowego. Pierwszym krokiem w przygotowaniu profesjonalnej dokumentacji powypadkowej jest przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia w związku z zaistniałym wypadkiem pracownika. Jednym ze sposobów zapobiegania wypadkom podczas pracy jest właściwe edukowanie pracowników o grożących niebezpieczeństwach poprzez szkolenia BHP oraz różnego rodzaju kursy. Nie zawsze jednak możliwe jest zapobiegnięcie wypadkom w miejscu pracy, więc w sytuacji zaistnienia jakiegoś wypadku obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie dokumentacji powypadkowej.


Ile trwa kurs BHP

Posiadanie ważnego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla pracowników i pracodawców, co wynika z przepisów zawartych w Kodeksie pracy. Szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy można podzielić na wstępne i okresowe. Wstępne szkolenie BHP jest przeznaczone dla pracowników zaczynających pracę w danym zakładzie, zawiera więc jedynie podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa. Wstępny kurs BHP trwa około trzech godzin. Czas trwania okresowych szkoleń bezpieczeństwa jest uzależniony od rodzaju kursu, a tym samym od ilości przedstawianego materiału. Okresowe szkolenie dla pracowników biurowych powinno trwać minimum osiem godzin, a sam kurs jest bardzo często połączony z samokształceniem uczestników. Z kolei szkolenie BHP przeznaczone dla pracodawców oraz innych osób kierujących pracownikami trwa około szesnastu godzin. Czas trwania szkolenia BHP zależy więc od rodzaju wybranego kursu oraz ilości zawartego w nim materiału do przyswojenia. Okresowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy mogą więc trwać osiem, jak i szesnaście godzin, nie licząc czasu przeznaczonego na samokształcenie.


Wykonanie oceny ryzyka zawodowego

Każde przedsiębiorstwo i zakład pracy musi spełniać odpowiednie wymagania i przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Specjalna firma działająca w branży BHP zajmuje się świadczeniem wielu usług przydatnych przedsiębiorcom, na przykład takich, jak szkolenia BHP, audyty bezpieczeństwa czy też wykonanie oceny ryzyka zawodowego. Przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego jest jednym z wielu obowiązków pracodawcy, który wynika z Kodeksu pracy. Właściwe dokonanie precyzyjnej oceny ryzyka zawodowego jest dość istotne, dlatego warto zdać się w tej kwestii na profesjonalistów. Usługa przeprowadzenia oceny ryzyka zawodowego jest świadczona przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników służby BHP. Ocenę ryzyka zawodowego rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu, który dotyczy danego stanowiska pracy, żeby ocena była jak najbardziej skrupulatna i rzetelna. Opracowywanie oceny ryzyka jest wykonywane we współpracy z osobami zarządzającymi pracownikami, co umożliwia dokładne stwierdzenie ryzyka występowania niebezpiecznych sytuacji w miejscu pracy.



© 2019 http://o-ppoz.informator.konin.pl/